Znaczki pocztowe świata – sprawdź, od czego zacząć ich kolekcjonowanie!

0
Znaczki pocztowe świata – sprawdź, od czego zacząć ich kolekcjonowanie!

Filatelistyka to zajęcie polegające na kolekcjonowaniu artykułów pocztowych – przede wszystkim znaczków. Pasjonują się nią ludzie w różnym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. Zbieranie znaczków wiąże się także z poznawaniem ich historii i zgłębianiem wiedzy o ich znaczeniu. Prawdziwi pasjonaci potrafią dokładnie określić, skąd pochodzi dany znaczek oraz jakie wydarzenie lub osobę upamiętnia. Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę ze zbieraniem znaczków pocztowych z całego świata – nie mogłeś trafić lepiej! W tym artykule podpowiemy, od czego warto ją rozpocząć!

Filatelistyka – dlaczego warto się nią zajmować?

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych pochodzących z całego świata jest doskonałym zajęciem niemal dla każdego – niezależnie od wieku i płci. W niektórych rodzinach jest to tradycja, która pielęgnowana jest od wielu pokoleń. Zbieranie znaczków jest relaksującym zajęciem – przeglądanie dotychczasowych kolekcji oraz pogłębianie swojej wiedzy bywa naprawdę wciągające! Hobby to sprzyja również poznawaniu nowych osób, które podobnie jak Ty pasjonują się filatelistyką. Istnieją bowiem koła i kluby zrzeszające wszystkich miłośników tego zajęcia. Znaczki mają również walory edukacyjne – dzięki nim poszerzysz swoją wiedzę ogólną czy też związaną z historią świata.

Zastanawiasz się, czy to hobby jest kosztowne? Jak się okazuje, nie wymaga ono zbyt dużego wkładu. Przy odrobinie szczęścia za niewielkie pieniądze możesz nabyć okaz, który z upływem czasu przyniesie Ci spory zysk!

Od czego rozpocząć swoją przygodę z filatelistyką?

Jedną z kluczowych kwestii są środki na zakup znaczków. Wspominaliśmy już, że hobby to nie jest drogie, aczkolwiek unikatowe okazy są dość wysoko wyceniane. Na sam początek wystarczą jednak popularne i ogólnodostępne serie znaczków — to właśnie w nie warto się zaopatrzyć.

Abyś mógł rozpocząć swoją przygodę ze zbieraniem znaczków, z pewnością potrzebny jest Ci klaser. To właśnie w nim będziesz przechowywał swoje egzemplarze w bezpieczny sposób, unikniesz tym samym powstawania zadrapań, zagięć czy wyblaknięcia ich koloru. Musisz pamiętać o tym, że na wartość danego znaczka wpływa jego stan — najlepiej więc gdy będzie on idealny.

Narzędziem, które przyda się do wyjmowania i wkładania znaczków do klasera, jest pinceta. Wygląda bardzo podobnie do pęsety, jednak wyposażona jest w zaokrąglone końce. Posługując się nią, z pewnością nie uszkodzisz żadnego elementu ze swojej kolekcji, warto jednak robić to bez niepotrzebnego pośpiechu.

Znaczki pocztowe świata – od czego rozpocząć ich kolekcjonowanie?

Już wiesz, że filatelistyka to coś dla Ciebie! Zaopatrzyłeś się w klaser i pincetę – teraz pozostaje więc wybór znaczków, które chcesz mieć w swojej kolekcji. Naszą propozycją są znaczki pocztowe z całego świata, czyli te pochodzące z konkretnych krajów i kontynentów. Szeroki ich wybór znajdziesz w naszym asortymencie.

 

oferta znaczków sklepu filatelistycznego

 

Znaczki polskie

W naszym sklepie zgromadziliśmy dużą liczbę znaczków pochodzących z Polski. Niemal każdy z nich związany jest z historią kraju. W naszych zbiorach znajdziesz zatem egzemplarze, które pochodzą m.in. z okresu międzywojennego czy z czasów niemieckiej okupacji. Takie nawiązanie do przeszłości może być znakomitym początkiem Twojej kolekcji. Dobrym wyborem będą też znaczki okolicznościowe nawiązujące do ważnych wydarzeń, jak np. „Zimowa Spartakiada”, „Drugi lot człowieka w kosmos”, „Kajakowe mistrzostwa” czy „300 lat prasy polskiej” z 1961 roku.

Znaczki niemieckie

W naszych zbiorach znajdziesz także znaczki pocztowe pochodzące z Niemiec. Dzięki nim wzbogacisz swoją kolekcję o kilka unikalnych egzemplarzy. Być może zainteresują Cię znaczki z roku 1957, przedstawiające m.in. znanych poetów czy wybitnych naukowców. Ciekawą propozycją są także znaczki tematyczne, przedstawiające np. zwierzęta leśne, kwiaty czy też motyle.

Znaczki europejskie

Znaczki z Bułgarii, Czechosłowacji, Danii czy Węgier to świetne propozycje, które będą znakomicie prezentować się w niejednym klaserze. Szeroki ich wybór, a także różnorodność sprawiają, że świetnie sprawdzą się na sam początek Twojej przygody ze znaczkami pocztowymi z całego świata. Proponujemy Ci takie perełki, jak egzemplarze, m.in. z Danii, pochodzące aż z roku 1917! Ta historyczna podróż z pewnością poszerzy Twoją wiedzę związaną z tym krajem, a odkrywanie jej będzie emocjonującym przeżyciem!

Znaczki azjatyckie

W Twojej kolekcji znaczków z pewnością nie może zabraknąć tych pochodzących z Azji. Wśród naszych zbiorów znajdziesz perełki, które zachwycają nie tylko kolorystyką, lecz także wartością historyczną. Być może zainteresuje Cię „Sztuka arabska”, „Kosmos” lub „Malarstwo”, które wyróżniają się żywymi barwami. Rozbudowując swoją kolekcję o te pozycje, z pewnością ożywisz swój klaser, a całemu zbiorowi dodasz wyjątkowości.

Znaczki afrykańskie

Znaczki afrykańskie to doskonała propozycja zarówno dla osób, które chcą powiększyć swoją kolekcję, jak i dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w filatelistyce. Oferujemy znaczki pochodzące z takich krajów jak Gambia, Ghana, Senegal, Sierra Leone i Tanzania. Warto zatem wyruszyć w niezwykłą podróż i za pomocą znaczków poznać kulturę i niezwykłą historię każdego z tych państw. Proponujemy Ci szeroki wybór ciekawych egzemplarzy, takich jak np. „Ogród botaniczny w Rio” z 1992 roku, „Marsz solidarności” z 1990 czy blok „Pisanki” z 1993 roku.

Znaczki amerykańskie

Mówiąc o znaczkach pocztowych z całego świata, nie możemy nie wspomnieć o tych, które pochodzą z Ameryki. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim bloki, m.in. „Piłka nożna” z 1993 roku, „Katedra Kolońska” z 1992 roku czy też „Polska 93’”. Będą stanowić doskonałe uzupełnienie Twojej dotychczasowej kolekcji.

Zbieranie znaczków może być fascynującym zajęciem, które wciągnie Cię na dłużej. Potrzebna jest odrobina wolnego czasu, środki na zakup pierwszych egzemplarzy, klaser oraz pinceta. Jeżeli nie wiesz, w jakie egzemplarze warto zainwestować na samym początku, zapraszamy do zapoznania się ze znaczkami pocztowymi z całego świata, dostępnymi w ofercie naszego sklepu filatelistycznego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl